Belçika Vizesi İçin

belcika

Belçika vizesi için gerekli bilgiler aşağıda yazılmıştır.

İş vizesi

Pasaport ve 1 adet pasaport fotokopisi (resimli, damgalı sayfaların ve vizelerin fotokopisi). Pasaportunuzun tek girişli vizeler için en az 6 ay, çok girişli vizeler için en az 15 ay daha geçerliliği olmalıdır (vize başvuru tarihinden itibaren hesaplanacaktır), pasaport tarafınızca imzalanmış olmalıdır. Türk vatandaşı değilseniz ikametgah izniniz. İkametgah izniniz Türkiye’ye dönüşünüzden sonra 3 ay daha geçerli olmalıdır.

1 adet vize başvuru formu eksiksiz olarak Belçika resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak doldurulacak. Vize talep formundaki bütün sorular açık ve okunaklı bir şekilde cevaplanmalıdır, tarih ve imza unutulmamalıdır. (Başvuru formu ücretsiz olarak VAC – Visa Application Center, Vize Başvuru Merkezi’nden temin edilebilir veya http://www.diplomatie.be/fr/travel/visa/default.asp sayfasından indirilebilir. Formu göndermiyoruz). + 2 adet fotoğraf. (beyaz fon üzerine, 3×4 cm ebatlarında). Fotoğraflardan birisini forma yapıştırınız. Diğerinin arkasına ad ve soyadınızı yazarak veriniz.

Belçika’dan karşı firmadan antetli kağıda hazırlanmış davet mektubu aslı, isimler, tarihler, gidiş amacınız belirtilmelidir.

Türkiye’deki şirketten antetli kağıda Belçika resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış vize başvuru yazısı. (süre, gerekçe ve başvuru sahibinin kurum içi görevi bildirilecek)

Ticaret odası kaydınız veya esnaf kaydınız

Vergi levhanız.

Türkiye’deki şirketin genel mali durum kanıtları, örneğin : banka hsp.cüz, vs.

Başvuru sahibinin sigortalı işe giriş bildirgesi

Başvuru sahibinin 3 aylık maaş bordrosu.

Belçika şirketi ile yapılan daha önceki ticari bağlantıların kanıtı

Belçika’dan otel rezervasyonu.

Seyahat sigortası ( bizim tarafımızdan yapılacaktır).

Gidiş – dönüş uçak bileti rezervasyonu

Hizmet bedeli

Fotoğraf özellikleri

Vesikalık resim şartları ;

Yeni tarihli, en son görünüşü yansıtmalı

3 X 4 cm ebatında

Arka fonu beyaz olmalı

Alın, çene, kulak gibi tüm yüz hatları açık bir şekilde belli olmalı.
Bu liste kesin değildir. Şahsi görüşme sonrası veya dosyanızın incelenmesi sonrasında ek evraklar talep edilebilir.

Ortalama işlem süresi 7 gün olup ilk başvurularda ve özel durumlarda süreç uzayabilir, Bizimle irtibat kurarak Konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Belçika vizesi daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın >>>